По монастырях Полтавщини на вербну неділю


Дати: за запитом

ПО МОНАСТИРЯХ ПОЛТАВЩИНИ НА ВЕРБНУ НЕДІЛЮ !!!

Полтавський Хрестовоздвиженський жіночий монастир

Мгарський (Лубенський) Спасо-Преображенський чоловічий монастир

Різдва Богородиці Козельщинський жіночий монастир

 

“Не я б’ю — верба б’є, за тиждень — Великдень, недалечко — червоне яєчко!”

 

Тривалість: 1 день

Найближчі дати: 01.04.2018

Вартість туру: 350,00

 

В народі кажуть, що якщо за один день відвідати три монастирі, запалити свічки і помолитися біля священних ікон, і попросити у Господа про найпотаємніше, то ваше прохання буде почуте і все неодмінно збудеться!

Пропонуємо скористатися нагодою і відвідати три монастирі Полтавщини за один день!

 

ПРОГРАМА ТУРУ

7:00 - збір групи, початок екскурсії з відвідування Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря. Цей православний монастир пережив радісні й сумні часи. Його заснували на честь розгрому польських військ українськими, а розквіт його почався після перемоги російських над шведськими. Монастир не раз руйнували і спустошували. Він був центром культури і освіти на Лівобережжі, довгий час мав статус чоловічого, але в кінцевому варіанті став жіночим. Семикупольний Хрестовоздвиженський Собор вважається одним з кращих зразків українського бароко.

Чудотворна ікона Божої Матері Каплуновська, яка вважалася загубленою - знайдена і знаходиться в Свято-Троїцькій церкві Хрестовоздвиженського монастиря міста Полтави!

11:00 - Мгарський (Лубенський) Спасо-Преображенський чоловічий монастир - духовна перлина Лубенської землі - вже багато століть височить вона над мальовничою річкою Сула. Історія старовинного монастиря дуже цікава, місцями надзвичайна, місцями трагічна. Заснований в 1619 Населення монастиря складалося в основному із запорізьких козаків, що прийняли чернецтво. У 1663 році за чернечим ім'ям Гедеон тут перебував син Богдана Хмельницького Юрій. В цілому за рахунок твердої позиції в боротьбі проти розширення унії на українських землях монастир швидко набрав популярність і підтримку серед козацтва. Монастир користувався великим попитом у українських гетьманів і російських царів, його відвідували В. Мазепа, Петро I, Т. Шевченко, Пушкін А За переказами, місце споруди монастиря підказано ангелами першому чернецтву. Про цю легенду говориться в повісті Т. Шевченка «Близнюки». Дзвіниця Церква - не просто дзвіниця, але ще і чудова оглядова площадка.

У храмі є шанована усіма Мгарська ікона Божої Матері. У дворі монастиря красива ікона Константинопольського патріарха Афанасія, який дуже шанується в монастирі. Константинопольський патріарх під час подорожі зупинився на деякий час в обителі, тут же він і помер († 1654). Його мощі залишалися тут, але потім були перенесені в Харківський кафедральний собор. Цікава деталь, мощі практично єдині в світі подібного роду, тому що ... сидячі. Кажуть, що тапочки у святого стираються іноді і їх змінюють, що символізує, що він подорожує по світу в молитвах по сьогоднішній час.

15:00 - Різдва Богородиці Козельщинський жіночий монастир. Засновано цю святиню у каплиці, в якій було встановлено ікону Козельщинської богоматері. За переказами, саме ця ікона допомогла зцілитися донькі графів Капністів - володарів маєтку в селі (нині - селищі міського типу Козельщині). Різдвяно - Богородицький храм був визнаний одним з кращих в Україні і в усій Російській імперії. Він був побудований в строго витриманому візантійському стилі, до вищої точки хреста на центральному куполі майже 40 метрів. Гордістю і окрасою собору є іконостас, що складається з п'яти частин. Він був виготовлений з білого мармуру. У лівій частині іконостасу знаходилася ікона Козельщинської Богоматері. Різні вітри пронеслися над Козельщинським монастирем і її чудотворною іконою за більш ніж столітню історію. Були роки піднесення, слави, а були і зловісні - знищення і запустіння. Майже п'ятдесят років до 1990 р Чудотворна ікона Божої Матері не була на своєму попередньому місці, її зберегли після закриття монастиря в 1949 році черниці у своїх родичів в Київській області.

У 30-х роках неподалік собору в редакції Козельщанської районної газети працював письменник Олесь Гончар. Він не міг не захоплюватись собором, його драматичною історією. Тому пізніше в головному образі його роману "Собор" ми дізнаємося долю Козельщинської перлини. Образ Козельщинського собору використаний і в романі "Твоя зоря" О.Гончара.

Вже 10 років Козельщинська ікона Божої Матері знову збирає у себе тисячі паломників. Відновлений монастир, відновлюється собор ... Багато віруючих схиляються перед чудотворною іконою, якій присвячений день 21 лютого в православному календарі.

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ  350,00

ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК !!!

- для дітей (13-15 років), студентів, пенсіонерів - 320,00

- для дітей (5 - 12 років) - 300,00

- для дітей до 5 років (без надання місця в автобусі) - БЕЗКОШТОВНО

- для компаній 5 осіб оплачених + 1 людина (50% від вартості туру)

- для компаній 10 осіб + 1 людина (БЕЗКОШТОВНО)

 

У вартість входить:

- автобусний трансфер по всьому маршруту

- екскурсійне обслуговування Заслуженим екскурсоводом Полтавщини

- страховка

- супровід груповода по всьому маршруту

 

У вартість не входить:

- харчування

- особисті витратиФото туру